ActivPilot Comfort PADK lub PAS to jedyne na rynku okucie, które podczas wietrzenia zapewnia podwyższoną odporność okna na włamanie. Jest to zasługa wyjątkowej konstrukcji zaczepów ramowych. Montowane na obwodzie ramy specjalne zaczepy ze stali w znacznym stopniu utrudniają wyważenie skrzydła z ościeżnicy, zarówno w pozycji zamkniętej jak i w czasie wietrzenia szczelinowego. Pozycja klamki nie zdradza, że okno nie jest normalnie zaryglowane, nie zachęca więc włamywaczy.

Zasada działania

Okucie activPilot Comfort  pozwala na odsunięcie  na całej powierzchni skrzydła okna od jego ramy. Powstaje 6 mm szczelina, która zapewnia efektywne wietrzenie.

 Ekonomicznie i zgodnie z prawami fizyki

W zimnych porach roku wietrzenie pomieszczeń powoduje znaczne straty energii. Okucie activPilot Comfort pozwala minimalizować te straty, dzięki wymianie powietrza zgodnej z prawami fizyki. Gdy skrzydło jest odsunięte od ramy o ok. 6 mm, zużyte nagrzane powietrze uchodzi górą, a zimne powietrze napływa dołem i powoli równomiernie rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Podczas takiego wietrzenia szczelinowego nie dochodzi do wychłodzenia pomieszczenia i straty energii są znacznie mniejsze niż w przypadku okna uchylonego.

wietrzenie-okien

Na wiatr i niepogodę

Nowy sposób wietrzenia eliminuje przeciągi i zatrzaskujące się okna. Także podczas deszczu korzystamy z jego zalet. W pozycji uchylnej nawet przy niezbyt intensywnych opadach woda może dostać się do wnętrza, a w przypadku wietrzenia szczelinowego okno daje dużo większą ochronę przed deszczem. Jest także lepszą barierą przed hałasem niż okno uchylone. Zadbaj o zdrowie i dobre samopoczucie Twoich bliskich! Wybierz niepowtarzalne okna Schueco  „4 Pory Roku” z okuciem activPilot Comfort PADK lub PAS.