Jesień PLUS ( Living )

To nowy system okienno – drzwiowy, który z uwagi na bardzo dobre parametry ochrony cieplnej, znajduje zastosowanie w budownictwie niskoenergetycznym, a nawet pasywnym.

Jesień Plus cechuje znana już z innych systemów Schuco siedmiokomorowa budowa oraz głębokość zabudowy 82 mm, co umożliwia wstawianie dwukomorowych szyb specjalnych o grubości zespolenia nawet do 52 mm.

Klasyczna geometria z niezlicowanym konturem skrzydła, dostępna również w wersji z jednolicie szarym korpusem, zapewniającym wyjątkowo harmonijny wygląd stolarki okienno – drzwiowej.

Specjalnie opracowane rozwiązanie typu Twin, pozwala wykonywać okna i drzwi zarówno w wersji     z dwoma uszczelkami (AS), jak i trzema płaszczyznami uszczelnień (MD). W przypadku zastosowania uszczelki środkowej w wersji (MD), system spełnia wymagania niemieckiego Instytutu Techniki Okiennej IFT Rosenheim w zakresie budownictwa pasywnego – współczynnik przenikania ciepła Uf = 0.96 W/m2K.

Także z uszczelką przylgową (wersja AS) można osiągnąć doskonałe parametry izolacyjności cieplnej przy niewielkiej, widocznej szerokości profili.

W systemie Jesień Plus zastosowano fabrycznie wprowadzane w profil termozgrzewalne uszczelki z EPDM. Zgrzewana z profilem uszczelka z nie wymagającymi dalszej obróbki, miękkimi narożami, jest elastyczna i odporna na odkształcenia, gwarantując zachowanie bardzo dobrych parametrów okna przez wiele lat.