Portfenetry – okna z balustradą

Portfenetry to specyficzny typ okien tzw. balkony francuskie, które są całkowicie, lub częściowo otwierane, sięgają podłogi, a od strony zewnętrznej zabezpieczone są balustradą. Okna te nie prowadzą na balkon, czy taras i zastosowanie balustrad zabezpieczających jest absolutną koniecznością, która chroni użytkowników przed wypadnięciem.

Takie rozwiązania stosowane są coraz częściej na elewacjach nowoczesnych budynków mieszkalnych, czy biurowych, w których duży nacisk kładzie się na równomierny i daleki dostęp światła do wnętrza pomieszczenia, gwarantując jednocześnie użytkownikom widok na otoczenie.

Schȕco opracowało specjalny system portfenetr, w którym balustrady wykonane, czy to z rur i prętów ze stali nierdzewnej, czy szkła bezpiecznego VSG, montowane są bezpośrednio do ramy okiennej, bez jakiejkolwiek ingerencji w elewację i warstwę ocieplenia.

Opatentowany sposób mocowania balustrady do ramy okna lub drzwi balkonowych w sposób zasadniczy skracają i ułatwiają montaż portfenetru, ponieważ okno łączone jest z balustradą już na etapie produkcji stolarki w fabryce i dostarczane jako komplet.

Balustrady z okrągłych rur i prętów ze stali nierdzewnej w trzech średnicach mogą być rozmieszczane w różnych rozstawach, tworząc balustradę wysokości od 300 mm wzwyż, przy szerokości do 1900 mm

PORTFENTERY– OKNA Z BALUSTRADĄ

okna-balustrady

Alternatywnym rozwiązaniem jest balustrada z bezpiecznego, laminowanego szkła VSG, którą można zastosować w następujących przedziałach wysokości – od 300 do 1100 mm oraz szerokościach od 400  do 2000 mm.

przekroj-okna-balustrady