Portfenetry – okna z balustradą

hr

Portfenetry to specyficzny typ okien tzw. balkony francuskie, które są całkowicie, lub częściowo otwierane, sięgają podłogi, a od strony zewnętrznej zabezpieczone są balustradą. Okna te nie prowadzą na balkon, czy taras i zastosowanie balustrad zabezpieczających jest absolutną koniecznością, która chroni użytkowników przed wypadnięciem.

Takie rozwiązania stosowane są coraz częściej na elewacjach nowoczesnych budynków mieszkalnych, czy biurowych, w których duży nacisk kładzie się na równomierny i daleki dostęp światła do wnętrza pomieszczenia, gwarantując jednocześnie użytkownikom widok na otoczenie.

Schȕco opracowało specjalny system portfenetr, w którym balustrady wykonane, czy to z rur i prętów ze stali nierdzewnej, czy szkła bezpiecznego VSG, montowane są bezpośrednio do ramy okiennej, bez jakiejkolwiek ingerencji w elewację i warstwę ocieplenia.

Opatentowany sposób mocowania balustrady do ramy okna lub drzwi balkonowych w sposób zasadniczy skracają i ułatwiają montaż portfenetru, ponieważ okno łączone jest z balustradą już na etapie produkcji stolarki w fabryce i dostarczane jako komplet.

Balustrady z okrągłych rur i prętów ze stali nierdzewnej w trzech średnicach mogą być rozmieszczane w różnych rozstawach, tworząc balustradę wysokości od 300 mm wzwyż, przy szerokości do 1900 mm

 

PORTFENTERY– OKNA Z BALUSTRADĄ

Alternatywnym rozwiązaniem jest balustrada z bezpiecznego, laminowanego szkła VSG, którą można zastosować w następujących przedziałach wysokości – od 300 do 1100 mm oraz szerokościach od 400 do 2000 mm.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]