PROFILE BAZOWE

hr

Profil bazowy pod drzwi balkonowe

Profil bazowy pod drzwi balkonowe to jedno z najnowszych rozwiązań dostępne w naszej ofercie. Jego montaż pod drzwiami balkonowymi zdecydowanie poprawia ochronę cieplną w newralgicznym dla domowników miejscu, na podłodze w okolicy wyjścia na taras i ogród.

 Skutecznie izoluje

Zadanie profila balkonowego jest proste. Jego montaż na etapie budowy umożliwia wykonanie właściwej izolacji tarasów w połączeniu z drzwiami balkonowymi. Bez tego profila istnieje bardzo wysokie ryzyko powstania mostka termicznego, który „przeniesie” temperaturę z posadzki tarasu do salonu.

Ponadto specyficzne podcięcie profilu oraz specjalny wręb zaprojektowane zostały po to, aby w sposób maksymalnie szczelny połączyć warstwę izolacji lub opierzenia z profilem PVC.

Efekt „ciepłej podłogi”

Profil bazowy jest zalewany w posadzce betonowej na etapie jej wykonania. Jest niewidoczny, ale dzięki swoim właściwościom skutecznie pracuje na komfort (także bosych) domowników. Ponieważ jest to wielokomorowy profil PVC to zapewnia właściwą izolację termiczną. Czasami wręcz mówi się o tzw. „efekcie ciepłej podłogi”, tzn. podchodząc do drzwi balkonowych boso nie czujemy zimna gdyż profil bazowy wprowadza dodatkową izolację termiczną w posadzce betonowej stanowiącej podbudowę pod parkiet lub panele.

Różne wysokości

W ofercie dostępne są dwie wysokości profilu bazowego 40 mm i 120 mm. Ponadto profile bazowe można dowolnie zestawiać z klasycznymi poszerzeniami w zależności od potrzeb i przewidywanej wysokości posadzki.

Ciepła konkluzja

Profil bazowy dzięki temu, że chroni nasze posadzki przed niską temperaturą oraz wilgocią jest drobnym, ale bardzo ważnym elementem, który powinien być zaprojektowany w każdym nowo budowanym domu. Opcję tę docenią zwłaszcza te osoby które mają problemy z wilgocią i grzybem w narożnikach wokół drzwi balkonowych lub które po prostu lubią ciepło!

 

Przekrój profilu bazowego

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]