14.12.2012 - Wietrzenie domu w zimieWietrzenie (z) głową

 Wietrzenie domu zimą jest konieczne dla naszego zdrowia tak samo jak o każdej inne porze roku. Prawidłowa wentylacja pomieszczeń zmniejsza ilość zanieczyszczeń i wirusów. Zapobiega też nadmiernej wilgoci i rozwojowi pleśni.  Swieże powietrze w naszym domu poprawia atmosferę  - dosłownie i w przeności.

 

Krótko, ale intensywnie

Zimą warto  otwierać okna na oścież i wietryć intensywnie kilka minut. Przed wietrzeniem  najlepiej jest  po prostu wyłączyć ogrzewanie. Nie stracimy w ten spsób tak cennej energii. Krótkie, intensywne wietrzenie zapewni nam prawidłową wymianę powietrza. Długo uchylone okna powodują  wychłodzeine pomieszczeń i trzeba je ponownie ogrzewać co oczywiście trwa i kosztuje. Dlatego przypominamy o tym w naszej instrukcji obsługi okien i w iniejszym numerze magazynu.

  

Nawiewniki są fajne

Warto pamiętać, że nasze okna mozna wyposażyć w specjalne nawiewniki, które zapewniają stałą i kontrolowaną wymianę  powietrza bez wychładzania pomieszczeń. To rozwiązanie pomaga też kontrolować wilgoć  w domu na pożądanym poziomie 35-50%.

 

Wietrzenie za pomocą klamki?

Nowoczesne okucia Winkhaus auto Pilot, ktore montujemy w naszych oknach mogą być wyposażone w funkcję rozsczelnienia okna, którą możemy regulować klamką okienną. Dzięki temu uzyskujemy stopniowane rozszczelnienie i w zależności od temeperatury na zewnątrz możemy je skorygować do najlepszej dla nas wartości. Aby powietrze nie było morowe!