System HS ThermoSlide

Schüco HS Thermoslide

Lubimy szerokie przejścia na taras, które kojarzą nam się z przestrzennym widokiem. Tego typu przejścia zapewni nam najlepsze rozwiązanie pod względem funkcjonalnym – drzwi podnośno – przesuwne typu HS ThermoSlide. Sprawdzają się idealnie w sezonie letnim, jednak zimą muszą gwarantować przede wszystkim wysoką izolacyjność termiczną i chronić pomieszczenia przed wychłodzeniem.

Drzwi podnośno – przesuwne to najlepsze rozwiązanie pod względem funkcjonalnym. Umożliwiają między innymi oszczędność przestrzeni oraz łatwość obsługi nawet bardzo dużych i ciężkich skrzydeł. Newralgicznymi punktami w tego typu konstrukcjach jest strefa progu oraz profile ram i skrzydeł. W drzwiach podnośno – przesuwnych Schüco ThermoSlide zastosowano innowacyjne rozwiązania uszczelnień i izolatorów, które eliminują występowanie mostków termicznych odpowiedzialnych za straty energii. Uzyskano w ten sposób doskonałe parametry izolacji cieplnej pozwalające na stosowanie systemu nawet w domach pasywnych.

Ochronimy się przed zimnem

W drzwiach HS ThermoSlide skutecznie wyeliminowano m.in. często spotykany w tego typu stolarce problem zimnej strefy przy podłodze. Zastosowano niski wielokomorowy próg aluminiowy z trzema przekładkami termoizolacyjnymi, który sprawia, że tego typu problemy odchodzą w niepamięć. 5-komorowe skrzydła (szer.82 mm) oraz 7-komorowa rama (szer. 219 mm) drzwi z solidnymi termoizolowanymi wzmocnieniami stalowymi mają również bardzo istotny wpływ na statykę drzwi i dalsze ograniczenie strat cieplnych. Dokładnie uszczelniono naroża drzwi, a także newralgiczne łączenia pomiędzy skrzydłami stałymi i ruchomymi, co w połączeniu z trzypoziomowym systemem uszczelnień daje pewną ochronę przed infiltracją zimnego powietrza. Ten system wyróżniają także niewielkie szerokości czołowe profili. Widoczna szerokość ramy i skrzydła wynosi zaledwie 174mm. Oznacza to maksymalizację powierzchni szyby i lepsze doświetlenie pomieszczeń, co ma znaczenie szczególnie zimą, gdy naturalne światło ma słabe natężenie.

system-hs-drzwi-pcv-2

Samodzielne projektowanie

Drzwi Schüco ThermoSlide dostępne są w wariantach 2 i 3 – skrzydłowym, z różnymi kierunkami przesuwu skrzydeł. . Dzięki temu tylko od nas zależy ostateczny wygląd i funkcjonalność przeszkleń. Optymalna stabilność konstrukcji pozwala na budowę wielkogabarytowych drzwi o ciężarze skrzydła nawet do 400 kg! Realizowane z ich wykorzystaniem pojedyncze moduły drzwi przesuwnych mogą osiągać maksymalną szerokości do 6,5 m i wysokość do 2,8 m. Mogą one być swobodnie ze sobą łączone. Skrzydła drzwi są lekko unoszone do góry i przesuwane w kierunku równoległym. Pomimo dużych rozmiarów skrzydeł ich obsługa jest komfortowa, dzięki zastosowaniu nowych uszczelek ślizgowych i lekko działającego systemu jezdnego. Poza tym tego typu drzwi mogą być wykonane także jako antywłamaniowe. Dostępne są wszystkie warianty kolorystyczne w ramach oklein stosowanych przez Schüco oraz dodatkowo 9 kolorów AutomotiveFinish, wzorowanych na warstwach lakierniczych używanych w przemyśle samochodowym i współczesnej stolarce aluminiowej, co pozwala nadać drzwiom nowoczesną, niepowtarzalną estetykę.

hs-thermoslide