Ciepła ramka – designerskie ciepło

hr

Ważnym elementem każdego okna jest ramka międzyszybowa. Łączy ona szkło wewnętrzne ze szkłem zewnętrznym. „Ciepła” ramka międzyszybowa SWISSPACER pełni nie tylko funkcję termoizolacyjną. Dzięki temu, że jest kolorowa, może być również estetycznym i nowatorskim dodatkiem do okien. Od kilku lat firma Nowy Dom Okna – producent energooszczędnych okien marki „4 Pory Roku”, wyposaża swoje produkty w ramach standardu w ciepłe ramki Swisspacer.

Ogrzewające kolory

Nowoczesne ramki międzyszybowe SWISSPACER wykonane są z wysokiej jakość materiałów organicznych, zoptymalizowanych termicznie, wzmocnionych włóknem szklanym, oklejonym po zewnętrznej stronie cienką folią ze stali nierdzewnej lub aluminium. Folia zapewnia bardzo dobre przywieranie uszczelniaczy mocujących szyby, co gwarantuje hermetyczność przestrzeni międzyszybowej dla gazów i pary wodnej. Odejście od aluminiowych ramek na rzecz kolorowych pozwala na uzyskanie wysokiej termoizolacyjności, przy jednoczesnym ładnym wyglądzie naszych okien. Ciepłe ramki standardowo występują w kolorze szarym, czarny, brązowym. Jednak dostępne są również w  białym, żółtym, zielonym czy niebieskim. Duży wybór odcieni umożliwia harmonizację ramki międzyszybowej z materiałami i dodatkami okiennymi (takimi jak profil okienny, uchwyty czy nawet parapet).

Odporne i trwałe

Ramki SWISSPACER są odporne na promieniowanie UV, dzięki czemu nie bledną i zachowują swoją barwę przez wiele lat.  Ich matowa powierzchnia zapewnia, że nie powstają na nich metaliczne refleksy. Ciepła ramka Swisspacer  ogranicza problem mostka termicznego na krawędzi szyby, podnosząc w tym miejscu temperaturę szyby o ok. 6 *C,  co przekłada się na wymierne oszczędności na kosztach ogrzewania. Termoizolacyjne właściwość ciepłych ramek chronią okno przed kondensacją pary wodnej na obrzeżach szyby wewnątrz pomieszczenia.  Minimalizuje to powstawanie szkodliwej dla zdrowia pleśni. Wysoka jakość materiałów, z których ramki są wykonane sprawia, że nie odkształcają się, zawsze zachowując estetyczny wygląd.

Ładne, ciepłe, kolorowe…

Największym plusem ramek międzyszybowych SWISSPACER jest, osiągana dzięki nim, poprawa izolacyjności termicznej szyb, a co za tym idzie całych okien. Jest to szczególnie istotne w okresach grzewczych,  gdyż pozwala nam w sposób odczuwalny zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Ramki termoizolacyjne są szeroko używane w budownictwie domowym, a dzięki swoim właściwościom nadają się do każdego rodzaju okien i każdego pomieszczenia w domu. Dla osób szczególnie lubiących nowatorskie pomysły proponujemy nowość na rynku – ramki międzyszybowe SWISSPACER dostępne również z systemem szprosów o podwyższonej termoizolacyjności. Ładne, ciepłe, kolorowe – takie mogą być Twoje okna „4 Pory Roku”.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]