Klamki, klamki

hr

Kupując okna i drzwi musimy również dokonać wyboru klamek. Wbrew pozorom nie warto bagatelizować tego wyboru ponieważ będzie on miał swoje konsekwencje.

Bezpieczne rozwiązania w oknach

Klamki poza tym, że wszystkie służą do otwierania i zamykania, mogą mieć także dodatkowe funkcje. Klamka okienna  z kluczykiem i klamka z blokadą to tylko dwa przykłady. Jeśli dostęp do okien mają dzieci warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. Zwiększy ono bezpieczeństwo dzieci a w ekstremalnej sytuacji  może zapobiec wypadkom o jakich ciągle donoszą media.

Do środka i na zewnątrz

Klamki do drzwi zewnętrznych wewnętrznych różnią się od siebie nie tylko wyglądem ale także funkcjonalnością. Klamki  do drzwi zewnętrznych powinny być masywniejsze, odporne na warunki atmosferyczne.

Ważne cechy

Dokonując wyboru klamek do drzwi zewnętrznych powinniśmy wziąć pod uwagę kilka elementów. Najważniejsze z nich to certyfikaty bezpieczeństwa, ognioodporności i twałości. Warot zwrócić na nie uwagę w rozmowie z doradcą handlowym.

W stronę klasyki, ale nie tylko

Klamka jaka jest każdy widzi. Parafrazując to powiedzenie można dodać – niekoniecznie. Poza klasyczną klamką bowiem możemy wyposażyć nasze drzwi w pochwyty czy  gałki. W każdej z tych kategorii znajdzeimy sporo różnych wariantów i zastosowań. Jest więc w czym wybierać.

Estetyczne dylematy

Różnorodność klamek, zarówno tych okiennych jak i drzwiowych, powoduje, że nie jest łątwo zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Warto więc spojrzeć na ten wybór w kontekście wystrouj całego wnętrza domu, kolorów nie tylko okien i drzwi ale również ścian i mebli. Aby uzyskać efekt harmonijnej całości trzeb także zadbać o takie detale jak właśnie klamki.

Klamka nadaje charakter i decyduje o ostatecznym wyglądzie niezawodnych okien marki „4 Pory Roku”.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]