Rygluj rolety!

hr

Rolety zewnętrzne to coraz częściej standard w wyposażeniu okien. Ich wielorakie funkcje są nie do przecenienia, niezależnie od tego czy montujemy je  w mieszkaniu czy w domu. Warto zauważyć, że rolety można w prosty sposób dodatkowo wyposażyć i zwiększyć  ich walory ochronne.

Każdą standardową roletę, a konkretnie jej pancerz lub inaczej płaszcz, można podnieść na ok. 30 cm jeśli tylko jest do niego dostęp z zewnątrz. Nie stanowi to problemu jeśli roleta jest zainstalowana wysoko lub  pełni tylko funkcję osłony przed czynnikami atmosferycznymi. Roleta zewnętrzna może jednak również pełnić rolę zabezpieczenia przed włamaniem. 

Dodatkowa ochrona. Rygiel

Żadne zabezpieczenie nie daje 100% pewności, ale roleta na pewno stanowi duże utrudnienie dla ewentualnego włamywacza.  W tym celu należy wyposażyć ją w dodatkowe zabezpieczenie.  Stosujemy obecnie dwa typy rozwiązań.  Jednym z nich jest rygiel automatyczny, stosowany przy obsłudze ręcznej. Rygiel automatyczny jest ukryty w dolnej listwie rolety, dzięki specjalnej konstrukcji rygluje się automatycznie w momencie całkowitego opuszczenia rolety,  natomiast podczas podnoszenia automatycznie się chowa (zdjęcia). Na potrzeby prezentacji celowo wycięliśmy fragment prowadnicy pionowej.

Do rolety z silnikiem. Wieszak sprężynowy

Drugim sposobem dodatkowego wyposażenia rolety jest specjalny wieszak sprężynowy.  Stosuje się go  przy roletach podnoszonych przez silnik elektryczny. Wieszak jest umieszczony w skrzynce rolety  i również jest niewidoczny z zewnątrz.  Zadaniem wieszaka jest blokowanie płaszcza rolety w momencie gdy jest ona opuszczona, co uniemożliwia podniesienie z zewnątrz.

Koszt uzasadniony lokalizacją

Dodatkowe zabezpieczenia stanowią dodatkowy koszt i nie zawsze jest sens ich stosowania.  Jednak w miejscach szczególnie narażonych, tam gdzie mają dostęp osoby trzecie lub wszędzie tam gdzie chcemy poprawić własne bezpieczeństwo  warto się nad nimi zastanowić.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]