OKUCIA PADK

hr

Bezpieczne i inteligentne wietrzenie

ActivPilot Comfort PADK to jedyne na rynku okucie, które podczas wietrzenia zapewnia podwyższoną odporność okna na włamanie. Jest to zasługa wyjątkowej konstrukcji zaczepów ramowych. Montowane na obwodzie ramy specjalne zaczepy ze stali w znacznym stopniu utrudniają wyważenie skrzydła z ościeżnicy, zarówno w pozycji zamkniętej jak i w czasie wietrzenia szczelinowego. Pozycja klamki nie zdradza, że okno nie jest normalnie zaryglowane, nie zachęca więc włamywaczy.

 Zasada działania

Okucie activPilot Comfort pozwala na odstawienie na całej powierzchni skrzydła okiennego od ościeżnicy. Powstaje 6 mm szczelina, która zapewnia efektywne wietrzenie.

 Ekonomicznie i zgodnie z prawami fizyki

W zimnych porach roku wietrzenie pomieszczeń powoduje znaczne straty energii. Okucie activPilot Comfort PADK pozwala minimalizować te straty, dzięki wymianie powietrza zgodnej z prawami fizyki. Gdy skrzydło jest odsunięte od ramy o 6 mm, zużyte, nagrzane powietrze uchodzi górą, a zimne powietrze napływa dołem i powoli równomiernie rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Podczas takiego wietrzenia szczelinowego nie dochodzi do wychłodzenia pomieszczenia i straty energii są znacznie mniejsze niż w przypadku okna uchylonego.

 

Film prezentujący ActivPilot Comfort PADK

 

Na wiatr i niepogodę

Nowy sposób wietrzenia eliminuje przeciągi i zatrzaskujące się okna. Także podczas deszczu korzystamy z jego zalet. W przypadku klasycznej pozycji uchylnej nawet przy niezbyt intensywnych opadach woda może dostać się do wnętrza, a w przypadku wietrzenia szczelinowego okno daje dużo większą ochronę przed deszczem. Jest także lepszą barierą przed hałasem niż okno uchylone.

W system wietrzenia szczelinowego polegający na odstawieniu skrzydła od ościeżnicy można również wyposażyć odstawno – przesuwne okna tarasowe typu PSK, decydując się na okucie duoPort PAS. Pamiętać należy jednak o tym, że wyposażając odstawno – przesuwne okna tarasowe typu PSK, tradycyjna funkcja uchyłu okna jest niedostępna.

 

Materiały do pobrania

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]