“C” jak bezpieczny dom

hr

„C” jak… bezpieczny dom

Lato to dla wielu rodzin czas wyjazdów. Dla włamywaczy to jednak okres wzmożonej aktywności. Drzwi ze zwykłą, standardową wkładką to największa zachęta dla nieproszonego gościa. Aby po powrocie z wakacji nie zastać splądrowanego domu warto się odpowiednio zabezpieczyć. Dlatego producent renomowanej stolarki PVC „4 Pory Roku” firma Nowy Dom Okna z Chodzieży , rekomenduje stosowanie atestowanych wkładek klasy C.

Bezpieczny dom a wkładka

Nawet dla mało doświadczonego włamywacza, który zaopatrzy się w prosty wytrych, drzwi z nieatestowaną wkładką nie stanowią większej przeszkody na drodze do naszego domu. Wkładka klasy „C” posiada specjalny atest, który daje nam gwarancję ochrony (wkładka jest antywłamaniowa tzn. odporna na wytrychy i przewiercenia).
Co warto wiedzieć
Kupując zamek do drzwi powinniśmy zwrócić uwagę na grubość rygli. Zwykle wynosi ona od 10 do 14 mm. Jej zwiększenie daje większą wytrzymałość, a co za tym idzie trudniej ją sforsować. Dodatkowymi zabezpieczeniami stosowanymi we wkładkach są osłony i szyldy antywłamaniowe. Chronią one przed przewierceniem zamka lub wyrwaniem drzwi. Montując zakupioną wkładkę zadbajmy, aby nie wystawała poza szyld zamka. Musimy także pamiętać, że klucza do zamka z atestem klasy „C” nie dorobimy u ślusarza. Aby to zrobić trzeba zwrócić się do autoryzowanego punktu serwisowego, albo bezpośrednio do producenta wkładek. Tam musimy podać specjalny kod zabezpieczający.

Ostrożności nigdy za wiele

Szczególnie podczas dłuższej nieobecności dbamy o większe zabezpieczenie swojego domu. Możemy poprosić sąsiadów o podlewanie roślin, a przy okazji o doglądanie czy w naszym domu nie dzieje się nic niepokojącego. Możemy także pomyśleć o zainstalowaniu systemu alarmowego. W sklepach dostępne są zamki typu „C”, które fabrycznie są przystosowane do współpracy z takim właśnie systemem. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu domu na wypadek włamania. Nie tylko na okres letnich wyjazdów! Jeśli mamy zamontowane drzwi antywłamaniowe, przy zakupie polisy ubezpieczeniowej możemy ubiegać się o zniżki. Spokojnego urlopu!

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]