Cichy i spokojny dom

hr

Po całym dniu spędzony w pracy czy szkole marzymy o powrocie do domu.  Dom ma być naszą oazą ciszy i spokoju, miejscem, w którym odpoczniemy od zgiełku i wrzawy. Co jeśli nawet tam zakrada się uliczny hałas?

Nieprzyjazna okolica

Mieszkanie w centrum miasta ma wiele pozytywów. Jednak hałas dobiegający z pobliskiej szkoły, sklepu czy drogi może skutecznie popsuć nam humor. Z dala od centrum powinno być lepiej. Startujące samoloty i turkoczące pociągi mogą okazać się równie uciążliwe. Zapewnienie sobie ciszy, szczególnie w domu, istotnie wpływa na komfort naszego życia i pracy. Jeśli nie możemy zmienić okolicy zadbajmy, aby nasze okna dały nam ochronę przed nadmiernym hałasem. Takie możliwości dają okna PVC marki „4 Pory Roku” z odpowiednimi szybami dźwiękochłonnymi

Folia wielozadaniowa

Stosowanie szyb chroniących przed hałasem jest bardzo praktyczne. Folia akustyczna SILENCE
w połączeniu z innymi elementami dźwiękochłonnymi skutecznie wytłumi niepożądane dźwięki.
W zależności od rodzaju i natężenia hałasu stosuje się różne rodzaje szyb. Nasze okno powinno być dostosowane do warunków jakie za nim panują. Obklejane folią szkło, oprócz ochrony przez hałasem zapewnia ochronę przed włamaniem i zranieniem się w przypadku stłuczenia szyby (odłamki szkła idealnie przylegają do folii). Dodatkowym atutem okien ze szkłem laminowanym folią akustyczną SILENCE jest zwiększona izolacja termiczna.

Poprawiona dźwiękochłonność

W przypadku dźwiękoszczelnych okien, oprócz laminowanej szyby ze specjalną folią akustyczną, ważnym elementem jest zróżnicowana grubość szyb w zestawie, a także zwiększony odstęp między nimi. Nawet najlepsze okna z folią akustyczną SILENCE, aby nas odpowiednio chroniły muszą być poprawnie zamontowane. Ograniczenie hałasu o określona liczbę decybeli skutkuje zmianą odczucia hałasu dochodzącego z zewnątrz. Zmiana ta nie odnosi się prostoliniowo do odczucia słuchacza. Przyjęta zasada jest taka, że ograniczenie hałasu o 10 dB powoduje odczucie redukcji hałasu o połowę.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]