Jak najłatwiej jest wejść do cudzego mieszkania? To proste, wystarczy wyważyć okno.
A amatorów cudzego mienia nie brakuje. 45,3% Włamań rocznie nie powiodło się, jeżeli trwało więcej niż 3 minuty. Aby skutecznie zniechęcić włamywacza warto zainstalować w nich grzybki antywyważeniowe.

Bez dodatkowych opłat.

Sprawdź zagrożenie

W zależności od miejsca, w jakim znajdują się nasze okna wyróżniamy trzy strefy zagrożenia włamaniem. Najgorzej jest z oknami od strony ogrodu czy też na parterze, które są zasłonięte przez inne budynki lub elementy architektury krajobrazu.  Dalej w kolejności są okna od strony ulicy, miejsc osłoniętych i wreszcie okna na piętrach, a także połaciowe na dachach.

Choćbyś bardzo chciał, nie wejdziesz

Na idealnie bezpieczne okna składa się kilka elementów. Przy ich wyborze zwróćmy szczególną uwagę na szyby i ich na klasę, czyli odporność na rozbicia,  warto też pomyśleć     o instalacji klamki z kluczykiem i płytką antyrozwierceniową. Zazwyczaj po rozbiciu okna złodziej próbuje je otworzyć, aby przedostać się do wnętrza domu. Otworzyć, lub jeżeli to niemożliwe – wyważyć.  Dlatego bardzo ważnym elementem są grzybki antywyważeniowe, które uniemożliwiają włamywaczowi wysadzenie okna z zawiasów, a tym samym dostanie się do budynku.

Oporna kompozycja

Ośmiokątny grzybek antywyważeniowy to specjalny trzpień instalowany przy okuciach , który rygluje skrzydło w ościeżnicy, utrudniając włamywaczowi wyważenie okna. Nieodłącznym elementem dla grzybka jest ramowy zaczep antywyważeniowy, dopiero połączenie tych dwóch elementów ze sobą daje nam funkcję utrudniającą włamanie.  Najkorzystniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zamontowanie czterech           lub więcej takich zaczepów, w każdym z narożników okna, tworząc tak zwane „punkty bezpieczne”. Nawet, jeżeli okno zostanie wyjęte z zawiasów, grzybki skutecznie utrudnią włamanie stawiając opór i nie pozwalając na jego wyjęcie.

Bezpieczeństwo bez dopłat

Większość firm proponuje grzybki antywyważeniowe za dodatkową opłatą.  Firma Nowy Dom –  Okna producent wyjątkowych okien „4 Pory Roku” dodaje bezpłatnie cztery grzybki wraz z zaczepami w ramach standardu zarówno do okien rozwiernych jak i rozwierno-uchylnych. To rozwiązanie podnosi bezpieczeństwo użytkowników.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]