Czego nie wiadomo o balkonach

hr

Okna balkonowe powstały z myślą o zapewnieniu nam swobodnego wyjścia na balkon, taras czy też bezpośrednio do ogrodu. Sprawiają, że pomieszczenie jest odpowiednio doświetlone, wygląda przestronnie i nowocześnie.

Odgrywają znacząca rolę w aranżacji wnętrz, nadając im nowoczesnego charakteru oraz co najważniejsze, otwierają pomieszczenie na zewnątrz, np. na piękny, zielony ogród.

Niewielu jednak wie, że nie muszą być TYLKO zwykłymi oknami – mogą również posiadać szereg „gadżetów”, które – można by rzec – ułatwią nam w pewien sposób życie.

Jednym z nich jest zatrzask balkonowy nazywany potocznie „uchwytem palacza”.

Idealne rozwiązanie dla osób, które w pełni chcą cieszyć się z walorów użytkowych swoich balkonów.

Za pomocą niewielkiego estetycznego pochwytu możemy zamknąć / przymknąć okno balkonowe będąc już na zewnątrz mieszkania, by je ponownie otworzyć, wystarczy tylko lekko nacisnąć skrzydło.

To proste rozwiązanie pozwala zapomnieć o przeciągach, jest idealne w przypadku, gdy balkon służy jako azyl dla domowych palaczy: w lecie zapobiega napływowi gorącego powietrza, w zimie zaś – uchodzeniu ciepła z mieszkania.

Drugą ciekawostką oferowaną w oknach 4 Pory Roku jest tzw. „Kopniak balkonowy”.

Jest to aluminiowy profil zabezpieczający dolną, progową część ramy w oknach balkonowych lub tarasowych.

Chroni on powierzchnię profilu przed zabrudzeniami i uszkodzeniami wynikającymi z codziennego użytkowania. W przypadku uszkodzenia kopniaka można go względnie łatwo wymienić – w przeciwieństwie do trwałych uszkodzeń ramy. Kopniak jest mocowany do ramy specjalna taśmą przylepną.

Okna balkonowe nie muszą być zamykane TYLKO i wyłącznie od wewnątrz pomieszczenia.

To ciekawostka numer trzy.

Gdy mamy zamontowane okna tarasowe, z których korzystamy częściej niż ze standardowych okien, wielkim ułatwieniem będzie zamontowanie klamki obustronnej ( również w opcji z wkładką na klucz) , która umożliwia nam zablokowanie okna będąc na zewnątrz.

Co ciekawe – w przypadku, gdy posiadamy rolety zewnętrzne – istnieje możliwość zamontowania klamki obustronnej w wersji z plaska klamka od zewnątrz, która nie będzie utrudniała funkcjonowania rolet.

Rozwiązania opisane powyżej nie są rozwiązaniami drogimi, a w sposób istotny poprawiają funkcjonalność markowych okien „4 Pory Roku”.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]