Poradnik – Dlaczego okna PVC?

hr

Okna PVC czy drewniane?

To pytanie, na które inwestorzy muszą odpowiedzieć w pierwszej kolejności. Zwolenników, co oczywiste, mają obie technologie produkcji okien, a spór przypomina trochę ten, który dotyczy odpowiedzi na pytanie: co jest lepsze – masło czy margaryna. Warto jednak wspomnieć o kilku istotnych elementach ważnych dla użytkowników na etapie projektowania okien i ich eksploatacji, czyli tego co ma decydujące znaczenie na komfort mieszkania i życia we własnym domu.

Najpopularniejsze wśród inwestorów – w największym wyborze

Trudno nie zauważyć, że odkąd w Polsce dostępne są wszystkie nowoczesne technologie i rozwiązania w produkcji okien PVC ich popularność znacząco wzrosła a udziały na rynku są dominujące. To przekłada się na wzrost konkurencji między producentami okien PVC. Ta wymusza co raz bogatszą ofertę, niższe ceny i wysoką jakość wykonania. Dzięki temu wybór jaki mają kupujący okna PVC jest praktycznie nieograniczony.

Akcesoria i dodatki – więcej i łatwiej

Warto zwrócić uwagę, że udział tworzyw sztucznych, w tym PVC, jako bazy z której powstają materiały budowlane ciągle rośnie. Dziś w budowie każdego domu te materiały mają znaczący udział. Od podłogi przez ściany aż po sufit. Od łazienki przez kuchnię po salon i sypialnię – wszędzie tam znajdziemy rozwiązania oparte o PVC. W segmencie okien dotyczy to wielu ważnych elementów. Na przykład rolety – ich skrzynki i lamele zdecydowanie łatwiej dopasować do okien kolorystycznie i konstrukcyjnie w przypadku PVC. Nie ma bowiem nowoczesnych rolet drewnianych. To samo można powiedzieć o drzwiach i ich ozdobnych wypełnieniach. Podobnie w przypadku parapetów okiennych. Co więcej, kolorystyka profili okiennych z PVC jest bogatsza niż występująca w naturze oferta z drewna. To sprawia, że aranżacja wnętrza z wykorzystaniem okien PVC jest po prostu dużo bogatsza i dużo łatwiejsza. Nie ma też okien z drewna dwukolorowych jak w przypadku PVC (np. białe wewnątrz, dębowe na zewnątrz).

Trwale i wygodnie

Specjaliści szacują żywotność okien PVC na kilkadziesiąt lat. Pierwsze z nich były montowane w Polsce na początku lat 90. i nic nie wskazuje na to by miały się gorzej.

Same profile okienne nie muszą być konserwowane. Dotyczy to natomiast uszczelek i okuć, ale we wszystkich typach okien. Okna drewniane (podobnie jak np. tarasy) wymagają cyklicznej konserwacji. Profile PVC są też zdecydowanie bardziej odporne na wilgoć i wodę, z którą mamy do czynienia w każdym domu. W łazience, kuchni, podczas ulewnego deszczu, wszędzie tam gdzie woda dostanie się do okien PVC nie wyrządzi im żadnej szkody. Nie ma mowy o grzybie czy insektach, które w narożniku ciepłym i wilgotnym mogłyby zagościć w brew naszej woli.

Cena gra rolę

Nie ulega wątpliwości, że okna PVC są tańsze. Im bardziej skomplikowany ich kształt, im bardziej bogate wyposażenie, kolorystyka, funkcje, tym bardziej opłacalne staje się kupno okien z PVC. Nowoczesne okna z drewna stają się powoli dostępne dobrem luksusowym i są mniej kompatybilne z pozostałymi stosowanymi w domu materiałami budowlanymi.

Jeden dom, jedne okna PVC

Reasumując – okna PVC – bardziej trwałe i tańsze. Równie estetyczne co drewniane, choć w bogatszej palecie kolorów i rozwiązań. Łatwe w utrzymaniu i eksploatacji, ale nie wymagające konserwacji. Bardziej odporne na wilgoć i pozostałe zjawiska atmosferyczne. Takie są nasze okna PVC. Wysokiej jakości, dobrze dobrane do potrzeb domowników, świadomie wyposażone w dodatkowe lub indywidualne rozwiązania będą służyć tak długo jak dom. Sprawdźcie sami. Sprawdźcie z nami.

Wybór okien „Cztery Pory Roku” daje możliwość użycia ponad 35 rodzajów oklein, w tym wielu drewnopodobnych, pozwala dowolnie komponować nawet dwie, różne okleiny (inna na zewnątrz, inna od wewnątrz). Ponadto okna PVC są zdecydowanie mniej wrażliwe na działanie czynników środowiska zewnętrznego. Ich konserwacja sprowadza się do umycia oraz nasmarowania uszczelek i naoliwieniu okuć raz w roku. Niestety okna drewniane wymagają gruntownej konserwacji co 4-5 lat, a to niestety generuje spore,dodatkowe koszty i kłopoty dla domowników.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]