Dobry materiał na roletę

hr

Dobry materiał – na roletę

Wewnętrzna roleta materiałowa to nie tylko estetyczny dodatek do ekskluzywnych, energooszczędnych okien „4 Pory Roku” wykonanych z profili Schuco. Szczególnie podczas gorących dni roleta może okazać się zbawienna w walce z upałem. Wszyscy lubimy słońce, ale w ten sposób również możemy chronić się przed jego nadmiarem.

Oferta jest szeroka

Wybór rolet wewnętrznych jest szeroki. Różne są rodzaje montażu, który można dopasować do każdego typu okna. To bardzo praktyczny aspekt takich rolet. Tradycyjne rolety są montowane do ściany lub sufitu. Można opuszczać je ręcznie np. za pomocą łańcuszka albo sterować automatycznie dzięki pilotowi. Rozwiązaniem, dzięki któremu tkanina jest chroniona przed zabrudzeniami jest wybór rolety w kasecie. Tego typu rolety montuje się do okna za pomocą listwy przyszybowej. Jest to sposób zalecany przez specjalistów, gdyż taki montaż nie powoduje utraty gwarancji na okno. Zamiast tradycyjnych rolet, które zasłaniają całe okno, można zastosować rolety MINI, które montuje się jedynie na skrzydła okienne.

Na okna dachowe

Również w oknach dachowych możemy zastosować rolety. Rolety dachowe posiadają specjalne mechanizmy dzięki którym, niezależnie od kąta nachylenia okna, materiał pozostanie rozciągnięty, a roleta zatrzyma się w dowolnym położeniu. W roletach w kasecie prowadnica zapewni estetyczny wygląd tkaniny.

Kolor i faktura

W zależności od tego jak bardzo lubimy słońce i ile go potrzebujemy w pomieszczeniu, możemy wybrać materiał, z którego będzie wykonana nasza roleta. Jeśli zależy nam na roletach przepuszczających słońce, dających lekką poświatę, warto pomyśleć o roletach transparentnych. Ten typ jest bardzo popularny. Decydując się na ten rodzaj materiału, możemy dowolnie wybrać kolor, wzór i fakturę. W takim wypadku, bardzo często roleta stanowi element aranżacji wnętrza. Materiał, z którego jest wykonana roleta można bez trudu dobrać do bogatej kolorystyki okien „4 Pory Roku”.
Z dziecięcą fantazją
Dla osób chcących puścić wodze fantazji, proponujemy rolety wielokolorowe, z materiału naturalnie wzorzystego lub z wzorami nadrukowanymi lub przetłaczanymi. Jeśli nasze dziecko chciałoby mieć w pokoju dinozaura, a nam marzy się salon pełen egzotycznych kwiatów, z roletami wszystko jest możliwe. Należy jednak pamiętać, że przy wyborze rolety, próbki tkaniny trzeba porównywać w świetle dziennym, przykładając je do szyby okna. Kolor, który wybierzemy będzie się nieznacznie zmieniał w zależności od pory dnia.

Z plisami jeszcze więcej fantazji

Plisy to bardzo ciekawa oferta dla osób lubiących kreatywność. Ich zaletą jest funkcjonalność i względy estetyczne. Dzięki temu, że plisy mogą przybierać dowolne formy, idealnie nadają się do okien w kształcie okręgu, półokręgu czy nawet trapezu. Plisy mogą być składane w dół i w górę, a szeroką ofertą kolorystyczną i materiałową niczym nie odbiegają od tradycyjnych rolet. Jeśli czujesz w sobie duszę artysty, chcesz zaskoczyć rodzinę i znajomych niebagatelnymi pomysłami urządzenia domu , to z plisami na pewno Ci się to uda.
Kiedy słońce jest nam niepotrzebne
Jeżeli nie chcemy aby do pomieszczenia, w którym odpoczywamy lub pracujemy, docierało słońce możemy wybrać materiał zaciemniający, który zatrzymuje 100% światła. Daje nam to gwarancję komfortu np. podczas korzystania z komputera czy oglądania telewizji. Zwłaszcza podczas upalnych dni zbawienna może okazać się roleta ze specjalną srebrną powłoką. Powłoka ta nie tylko chroni nas przed promieniami słonecznymi, ale nie dopuszcza do nagrzewania się powietrza wewnątrz pomieszczenia. Nawet w upalne lato możemy zapewnić sobie przytulne schronienie.
Na dzień i na noc
Ciekawym rozwiązaniem są rolety typu dzień-noc. Dzięki specjalnej konstrukcji rolety, sami możemy decydować ile słońca chcemy wpuścić przez okno. Roleta posiada dwie warstwy materiału (tkanina transparentna i termoizolacyjna), które w łatwy sposób możemy regulować, przesuwając je między sobą, a tym samym decydując jak bardzo będzie rozświetlony nasz pokój.

Spełniaj swoje oczekiwania

Należy pamiętać, że wybór rolet materiałowych jest ogromy. Aby było nam łatwiej dokonać decyzji, przed zakupem musimy się zastanowić czego oczekujemy od rolety. Dzięki takiej różnorodności nawet najbardziej wymagająca osoba znajdzie coś dla siebie. Jednak nawet najładniejsza roleta nie będzie się dobrze prezentowała, jeśli systematycznie nie zadbamy o czyszczenie prowadnic.
Wszystkie opisane powyżej rozwiązania osłonowe, za wyjątkiem okien dachowych, są doskonałym uzupełnieniem oferty niepowtarzalnych okien PVC „4 Pory Roku”.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]