Stalowe dylematy

hr

Praktycznie w każdym oknie, wewnątrz profili PVC musi znajdować się stalowe wzmocnienie, które zapewnia  ich sztywność. Standardowo do wzmacniania profili PVC stosowane są specjalne kształtowniki ze stali ocynkowanej. Każdy system profili  określa precyzyjnie potrzebę zastosowania wzmocnień, kształt i grubość stali  w zależności od typu, funkcji i wielkości okna. Można w zasadzie przyjąć, że to głównie wzmocnienie nadaje sztywność profilom okiennym. Bez wzmocnień, większość okien z PVC praktycznie nie może poprawnie funkcjonować. Dlatego firma Nowy Dom Okna przywiązuje bardzo dużą wagę do stosowania stali określonej grubości, która nierzadko ma aż 2,5 mm grubości.

W celu poprawnego funkcjonowania i zapewnienia długiej oraz bezawaryjnej eksploatacji okien „4 Pory Roku”, wzmocnienia stalowe spełniają następujące wymagania:

  • kształtem i grubością stali odpowiadają zaleceniom sytemu profilowego (przy nietypowych oknach – muszą być stosowane często większe i grubsze wzmocnienia)
  • posiadają dostatecznie grubą warstwę ochronną ocynku ogniowego, która zabezpiecza wzmocnienia przed korozją (para wodna występująca w komorze wzmocnienia, przyśpiesza procesy korozyjne i w przypadku nie dostatecznego zabezpieczenia, wzmocnienie koroduje, a w narożach okiennych mogą pojawić się rdzawe ślady)
  • wzmocnienia  stosowane są w całości i całkowicie wypełniają długość profili PVC (niedozwolone jest stosowanie wzmocnień, które wkładane są tylko w niektóre fragmenty profili!)
  • wzmocnienia stalowe są trwale przykręcone wkrętami do profili PVC w odstępach ściśle określonych przez system profilowy (zwykle co min. 30-50 cm w przypadku profili białych i co ok. 25-35 cm w przypadku profili kolorowych).

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]