Nasza gwarancja. Na 7 spokojnych lat.

hr

Jednym z elementów jakie klienci analizują dokonując wyboru dostawcy okien jest długość i zakres gwarancji. W przypadku okien PVC produkowanych pod marką „4 Pory Roku” wynosi ona 7 lat. To o 2 lata dłuższa gwarancja niż  standard na rynku stolarki PVC. Chcieliśmy jednak zwrócić uwagę, że dobra gwarancja wymaga przestrzegania przez klientów określonych w niej zasad  montażu i eksploatacji okien. Należy o tym pamiętać już na etapie odbioru okien na budowie.

Montaż, a potem folia

Pamiętajmy, ze jednym z warunków zachowania gwarancji jest montaż i regulacja okien przez autoryzowanego wykonawcę. Nie warto więc zlecać go innej, choćby najlepszej firmie, jeśli nie współpracuje ona z producentem okien. Często zdarza się, że folia okienna pozostaje na oknach dłużej niż 3 miesiące. Tymczasem może to mieć niekorzystny wpływ na zachowanie się profila. Dlatego powinniśmy ją zdjąć przed upływem tego terminu. Także po to aby zachować pełną gwarancję w przyszłości.

Czytaj instrukcję użytkowania

Warto też, aby wszyscy domownicy, użytkownicy okien, przeczytali Instrukcję użytkowania. Znajduje się tam bowiem wiele cennych i ważnych wskazówek dotyczących praktycznej strony eksploatacji okien. Część z nich odnosi się również do gwarancji i ich przestrzeganie jest naszym obowiązkiem. Jeśli ich nie znamy… nie będziemy ich stosować, a tym samym możemy narazić się na utratę warunków gwarancyjnych.

Zachowaj fakturę i paragon

Czasami po kilku latach trudno nam pamiętać, gdzie i co kupowaliśmy, szczególnie jeśli wymiana okien lub budowa domu odbywa się w etapach. Tym bardziej więc warto gromadzić wszystkie dowody zakupu, z których  jasno wynika, co, kiedy i od kogo kupiliśmy. Pozwoli nam to na uniknięcie niepotrzebnych wątpliwości i kłopotów.

Zrób to sam? Nie!

Należy również pamiętać, że jakiekolwiek „usprawnienia” , przeróbki i zmiany konstrukcyjne wykonane przez użytkownika bez wiedzy producenta także ograniczają prawa wynikające z gwarancji. Warto więc w przypadku zmiany funkcji pomieszczeń i okien skontaktować się ze sprzedawcą. Zwykle potrafi on doradzić co i jak zmienić, żeby nie stracić praw gwarancyjnych.

Usterki szybko zgłaszaj

Zwykle w gwarancji jest określony czas na zgłoszenie usterki od czasu jej stwierdzenia. Zwlekanie z takim zgłoszeniem może prowadzić do powstania większej lub kolejnej usterki a w efekcie także utraty praw do naprawy gwarancyjnej. Kiedy więc stwierdzimy, że okucie źle działa zgłośmy to sprzedawcy w ciągu 7 dni. To zapewni nam komfort skorzystania z praw gwarancyjnych  i pozwoli szybko zlikwidować usterkę.

Nie panikuj

Zdarzało się, nie raz, że nasza ekipa serwisowa była wzywana do usunięcia usterki bez żadnego powodu. Po prostu usterki nie stwierdzała bo jej nie było. Koszt przyjazdu i zaangażowania ekipy musiał jednak pokryć klient. Pamiętajmy, że czasami warto skonsultować nasze wątpliwości telefonicznie. Na tym przykładzie widać, że ważne jest również to czy sprzedawca i montażysta są „pod ręką” blisko nas. Wtedy każda ich pomoc czy usługa serwisowa będzie wykonana szybciej i znacznie taniej. Warto o tym pamiętać dokonując wyboru sprzedawcy okien. Im bliżej naszego domu ma swoją siedzibę, tym lepiej dla nas.

Ważne wyłączenia

Jak w każdym innym przypadku, samochodu, sprzętu AGD i RTV gwarancja nigdy nie obejmuje usterek mechanicznych powstałych na skutek uszkodzenia okien przez użytkownika. To oznacza, że, szczególnie nasze dzieci powinny mieć tego świadomość. Tak na wszelki wypadek.

Zakres gwarancji

Nasza gwarancja obejmuje  wady zastosowanych do produkcji okien materiałów i – co bardzo ważne – także ich prawidłowe działanie (np. okuć). Niektórzy producenci gwarantują tylko za wady materiałowe, a przecież to nie musi być jedyna przyczyna usterki okna. Warto więc zwrócić uwagę na dokładne zapisy karty gwarancyjnej, aby prawidłowo ocenić zakres gwarancji i tym samym poczucie naszego komfortu jako użytkownika okien.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]