Komfort wielostopniowy

hr

Komfort wielostopniowy

Wielostopniowy uchył to nowoczesny mechanizm okienny dbający o przepływ powietrza w całym domu. Element ten jest szczególnie istotny gdy mamy okna nowoczesne, a zarazem bardzo szczelne. Odpowiednia cyrkulacja powietrza jest gwarancją nie tylko czystego i higienicznego domu, ale także podstawą do dobrego samopoczucia i zdrowia domowników.

Komfort w cenie okna

Wielostopniowy uchył zamontowany jest w górnej części okna i pozwala nam na wybranie jednej z kilku pozycji uchylenia skrzydła. W zależności od naszych potrzeb, pory roku i pory dnia, sami decydujemy ile powietrza dostanie się do domu. Latem kiedy jest ładna pogoda możemy maksymalnie otworzyć okno. Zimą również trzeba wietrzyć dom, ale żeby go nie wyziębić, możemy wybrać odpowiedni na tę porę roku wariant uchylenia okna. Każdy
z domowników może decydować ile powietrza wpuszcza do pokoju, w którym się znajduje. Pomieszczenia silniej narażone na wilgoć (kuchnia, łazienka) mogą być bardziej wywietrzone, niż te, w których cyrkulacja powietrza nie jest aż tak istotna. Stopniowany uchył to koniec dylematu: okno otwarte czy zamknięte. Od kilku lat firma Nowy Dom Okna z Chodzieży – producent wysoko energooszczędnych i pasywnych okien „4 Pory Roku” oferuje wielostopniowy uchył w ramach standardu.

Na spokojny i zdrowy sen

Po ciężkim dniu w pracy, noc służy regeneracji i zdobyciu energii na resztę tygodnia. Niewyspani cierpimy na brak koncentracji i trudniej nam skupić się na codziennych czynnościach. Odpowiednia ilość tlenu w sypialni zapewnia spokojny i odżywczy sen, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Brak świeżego powietrza jest najdotkliwiej odczuwany przez alergików, którzy mają problemy z oddychaniem. Dla dobra każdego domownika, lekarze zalecają uchylanie okien przez całą dobę. System wielostopniowego uchyłu nam to umożliwia i optymalizuje ilość świeżego powietrza wpuszczanego do naszego domu.

Dla dorosłych i dla dzieci

Regularne wietrzenie domu pozytywnie działa na nasze zdrowie. Cyrkulacja powietrza usuwa wilgoć z budynków i zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni. Wilgoć nie tylko powoduje alergie, mdłości u dzieci i dokuczliwe migreny u dorosłych, ale niszczy też ściany, tynki i wpływa na rdzewienie metalowych elementów wyposażenia domu. Najskuteczniejszym, a zarazem najtańszym sposobem do walki z nią jest regularne wietrzenie pomieszczeń, niezależnie od warunków atmosferycznych panujących za oknem.

Praktycznie i prosto

Mechanizm wielostopniowego uchyłu posiada specjalną blokadę, która zabezpiecza okno przed zatrzaśnięciem. Wychodząc z domu nie musimy się martwić, że podczas naszej nieobecności, silniejszy podmuch wiatru wybije szybę. Użytkowanie okna, które posiada stopniowany uchył nie jest skomplikowane. Po odchyleniu okna na preferowaną szerokość wystarczy przekręcić klamkę o 45 stopni. W prosty i praktyczny sposób możemy zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]