Konserwuj przed zimą

hr

Okna “4 Pory Roku” są nowoczesnymi, funkcjonalnymi produktami wysokiej jakości. Dla zapewnienia kilkudziesięcioletniej trwałości okien należy zastosować się do zasad użytkowania i konserwacji zawartych w naszej instrukcji. Przed zimą, przed nadejściem pierwszych mrozów,  przypominamy o najważniejszych zasadach

Okucia

Zgodnie z zaleceniami firmy Winkhaus, w  której okucia wyposażone są nasze okna raz, a najlepiej dwa razy  w roku lub w roku, powinniśmy przesmarować  punkty ryglowania okucia do okien specjalnym olejem, który zapewnia płynne i ciche funkcjonowanie mechanizmu. Warto również zwrócić uwagę na regulację grzybków dociskających skrzydło okienne do ramy. Dzięki temu zwiększymy szczelność okna, a wietrzyć będziemy tylko w sposób planowy.

Przedświąteczne porządki

Nasze okna PVC powinniśmy myć tradycyjnymi środkami jak woda z mydłem lub odrobiną płynu do mycia naczyń. Najlepiej stosować dostępne także w naszej firmie specjalne płyny do mycia i konserwacji PVC. Unikajmy natomiast agresywnych śrdoków takich jak proszki, rozpuszczalniki czy kwasy. Mogą one uszkodzić  ramę, skrzydło, uszczelkę i okucie okienne. Warto do pielęgnacji korzystać ze środków o właściwościach antystatycznych. Profil okna to materiał który się elektryzuje.

Uszczelki

Kluczową sprawą dla zachowania szczelności okna jest systematyczna konserwacja uszczelek. Uszczelki nie konserwowane tracą swoje właściwości, a w perspektywie wieloletniej kruszeją i wymagają wymiany. Uszczelki należy myć samą wodą bez środków chemicznych a następnie naoliwić poprzez przetarcie ich szmatką skropioną specjalnym olejem.

Nawietrzak jest. Ok.

Okna “4 Pory Roku” są standardowo wykonane w wersji szczelnej z przeznaczeniem do pomieszczeń posiadających wentylację mechaniczną. Jeżeli w pomieszczeniach wykorzystywana jest tylko wentylacja grawitacyjna należy  dodatkowo wyposażyć okna w  tzw. nawietrzak, który zapewni stały przepływ i wymianę powietrza w pomieszczeniu zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie normami.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]