Latem będzie gorąco

hr

Nagrzewanie się pomieszczeń, poczucie dyskomfortu jakie mamy w upalne dni oraz kosztowne próby ochłodzenia pomieszczeń za pomocą klimatyzacji to rozterki, które znamy wszyscy. Każdego lata zastanawiamy się więc jakie szkło zamontować w naszych oknach, aby choć w części łagodziło efekt upału i duchoty.

 

Kilka rodzajów, do wyboru


Istnieje szeroka paleta szyb o funkcji ochrony przed nagrzewaniem się pomieszczeń. Ze względu na rodzaj szkła i proces produkcji jest ona podzielona na 3 rodziny: szkła barwione w masie PARSOL, szkła refleksyjne ANTELIO, tzw twardopowłokowe. oraz szkła refleksyjne COOL-LITE., tzw miękkopowłokowe.

Główne zalety

Najważniejszą funkcją tych rodzajów szyb jest oczywiście ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. W przypadku konstrukcji  fasadowych istotne jest również zabarwienie szkła oraz ograniczenie przezierności szkła.

Od zewnątrz i od środka

Przy szybach  lustrzanych w słoneczny dzień nie widać z zewnątrz tego, co jest wewnątrz, ale wieczorem, gdy zapali się światło, ten efekt znika i widać jak w normalnych szybach.

Na kolorowo

Szyby barwione w masie dostępne są  w różnych kolorach. Te podstawowe to brązowy, zielony i srebrny. Zalecamy wybór szyb zespolonych ze szkła  hartowanego. Wzmacnia to zestaw szybowy i zwiększa jego odporność na pęknięcia w trakcie przegrzania. Jak wiadomo z lekcji  fizyki szkło kolorowe  bardziej „chłonie” – absorbuje promienie słoneczne i bardziej się nagrzewa od szkła przezroczystego. Zastosowanie szkła barwionego daje dodatkową możliwość aranżacji wyglądu domu z zewnątrz i spójnej z elewacją kolorystyki szyb.

Wszystkie opisane powyżej rozwiązania w zakresie szkła chroniącego przed słońcem, jak i wiele innych dostepne są jako opcje w nowoczesnych, energooszczędnych oknach PVC marki “4 Pory Roku” produkowanych na bazie systemów Schuco.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]