MĄDRE WIETRZENIE – WIELE MOŻLIWOŚCI

hr

Wietrzenie domu jest konieczne dla naszego zdrowia tak samo latem, jak o każdej inne porze roku. Prawidłowa wentylacja pomieszczeń zmniejsza ilość zanieczyszczeń i wirusów. Zapobiega też nadmiernej wilgoci i rozwojowi pleśni.  Swieże powietrze w naszym domu poprawia atmosferę  – dosłownie i w przenośni.

Nowoczesne okna “4 Pory Roku” produkowane przez Nowy Dom Okna w technologii Schueco dają nam kilka opcji do wyboru…

Opcja pierwsza: Nawiewniki higrosterowane

Działają automatycznie, nie wymagając naszego udziału w ich pracy. Strumień przepływu powietrza jest uzależniony od powstałej pary wodnej wewnątrz pomieszczenia. Nie są zasilane elektrycznie, a o ilości przepływającego powietrza decyduje taśma poliamidowa. Pod wpływem zmian wilgotności zmienia ona swoją długość, powodując mniejsze lub większe otwarcie przepustnicy. Nawiewniki higrosterowane są bardzo skuteczne i pozwalają na oszczędność energii.

Nawiewniki dostępne są w wielu kolorach, więc można je dopasować do okien i ścian. Oprócz tego, że są estetyczne są również praktyczne. Jeśli mamy okna od strony ulicy lub innego głośnego miejsca urządzenie to może pełnić funkcję ochronną, gdyż skutecznie tłumi dźwięki. W miejscach o bardzo dużym natężeniu hałasu można zastosować nawiewnik ścienny EHT, który ma najwyższą izolację akustyczną ze wszystkich nawiewników.

Nawet w centrum miasta można mieć w domu świeże powietrze.

Opcja druga: Wywietrznik wrębowy Schüco Vento

Umożliwia wentylację szczelinową przez element okienny z górnym ogranicznikiem strumienia przepływu bez frezowania w ramie okiennej.

Rozwiązanie to umożliwia wentylację niezależną od uzytkownika i zabepieczoną przed manipulacją.

Zasada działania jest czysto mechaniczna: Wywietrznik samoczynnie reaguje na zmiany naporu wiatru na budynek i dookoła niego.

Największą zaletą nawietrzaka Vento jest to, że jest w całości zamontowany wewnatrz okna. W przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku nawietrzaków ciśnieniowych Vento nie jest widoczne ani z wewnatrz ani z zewnatrz budynku.

Opcja trzecia: okucie activPilot Comfort

Okucie activPilot Comfort  pozwala na odsunięcie  na całej powierzchni skrzydła okna od jego ramy. Powstaje 6 mm szczelina, która zapewnia efektywne wietrzenie.

W zimnych porach roku wietrzenie pomieszczeń powoduje znaczne straty energii. Okucie activPilot Comfort pozwala minimalizować te straty, dzięki wymianie powietrza zgodnej z prawami fizyki.

Gdy skrzydło jest odsunięte od ramy o ok. 6 mm, zużyte nagrzane powietrze uchodzi górą, a zimne powietrze napływa dołem i powoli równomiernie rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Podczas takiego wietrzenia szczelinowego nie dochodzi do wychłodzenia pomieszczenia i straty energii są znacznie mniejsze niż w przypadku okna uchylonego.

Nowy sposób wietrzenia eliminuje przeciągi i zatrzaskujące się okna. Także podczas deszczu korzystamy z jego zalet.

W pozycji uchylnej nawet przy niezbyt intensywnych opadach woda może dostać się do wnętrza, a w przypadku wietrzenia szczelinowego okno daje dużo większą ochronę przed deszczem. Jest także lepszą barierą przed hałasem niż okno uchylone.

Bardzo ważne: activPilot Comfort to jedyne na rynku okucie, które podczas wietrzenia zapewnia podwyższoną odporność okna na włamanie. Jest to zasługa wyjątkowej konstrukcji zaczepów ramowych. Montowane na obwodzie ramy specjalne zaczepy ze stali w znacznym stopniu utrudniają wyważenie skrzydła z ościeżnicy, zarówno w pozycji zamkniętej jak i w czasie wietrzenia szczelinowego. Pozycja klamki nie zdradza, że okno nie jest normalnie zaryglowane, nie zachęca więc włamywaczy.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]