Na jakim etapie budowy domu zamawiać okna?

hr

Okna są bardzo istotnym elementem każdego domu i mieszkania. Nie tylko oświetlają wnętrze i nadają charakteru, ale również chronią przed wiatrem oraz chłodem.

Nikt z nas chyba nie zastanawia się na etapie projektu jakiego typu okna chcemy mieć w swoim domu. Po przeprowadzonych rozmowach z handlowcami, którzy na co dzień zajmują się sprzedażą okien stwierdzamy, iż warto na etapie projektu orientować się jakie są rodzaje okien. Możemy otrzymać wówczas wstępną kalkulację.  Docelowo okna należy zamawiać dopiero, gdy na budowie są już gotowe otwory. Wcześniejsze dowiadywanie się pozwoli ominąć szereg problemów, które mogą wystąpić na etapie stanu surowego.

Kupowanie zbyt wcześnie – na zapas – często kończy się przeróbkami, gdy wykonawca nie utrzyma założonych wymiarów lub w trakcie budowy zechcemy zmienić wielkość i kształt okna.

Kiedy montować okna?

Najlepiej na etapie stanu surowego otwartego, czyli po wzniesieniu ścian i ułożeniu pokrycia dachowego, ale przed ułożeniem tynków zewnętrznych i wewnętrznych. Po zamontowaniu okien dom uzyskuje status stanu surowego zamkniętego. Trzeba wówczas pamiętać, by wietrzyć pomieszczenia lub w razie potrzeby ogrzewać. Czasami po zakończeniu robót konstrukcyjnych budowa z różnych przyczyn zostaje zawieszona nawet na kilka lat. Wtedy lepiej nie montować okien, by nie uległy uszkodzeniu lub nie zostały ukradzione.

Kiedy montować okna w dachu?

Montaż najlepiej przeprowadzić równocześnie z dachem. Ułatwia to prace montażowe i zmniejsza ryzyko wystąpienia nieszczelności i uszkodzeń pokrycia.

Zamawiając okna „4 Pory Roku” należy zwrócić uwagę na harmonogram i stan zaawansowania prac na budowie, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]