Nawiewnik załatwi sprawę

hr

Nawiewnik załatwi sprawę

Niepoprawnie wentylowane pomieszczenia obniżają komfort użytkowania budynku
i zagrażają zdrowiu i życiu jego mieszkańców. Wilgoć prowadzi do powstawania pleśni
i grzybów. Jeśli proces cyrkulacji powietrza jest zaburzony, a naturalne metody wentylacji okazują się mało efektywne pomyślmy o dodatkowej pomocy. Doskonałym rozwiązaniem są nawiewniki umieszczane w oknach czy drzwiach balkonowych.

Przewietrzyć problem

Nawiewniki higrosterowane działają automatycznie, nie wymagając naszego udziału w ich pracy. Strumień przepływu powietrza jest uzależniony od powstałej pary wodnej wewnątrz pomieszczenia. Nie są zasilane elektrycznie, a o ilości przepływającego powietrza decyduje taśma poliamidowa. Pod wpływem zmian wilgotności zmienia ona swoją długość, powodując mniejsze lub większe otwarcie przepustnicy. Nawiewniki higrosterowane są bardzo skuteczne i pozwalają na oszczędność energii.

Różnica ciśnień

Różnica ciśnienia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia jest mechanizmem wykorzystywanym w nawiewnikach ciśnieniowych. Samoregulacja trwa aż do osiągnięcia przez nawiewnik maksymalnej wydajności. Samodzielnie możemy zamknąć osłonę ograniczającą przepływ powietrza do minimum, ale nasza ingerencja nie jest konieczna w poprawnej pracy urządzenia.

Działaj zgodnie z przepisami

Specjalne przepisy i normy określają wymaganą wielkość wymiany powietrza w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Stosowanie urządzeń nawiewnych powinno być zgodne z tymi wymaganiami. Niektóre przepisy ograniczają jednak użycie nawiewników higrosterowanych i ciśnieniowych. W takim przypadku możemy użyć nawiewniki ręcznie sterowane, w których sami regulujemy stopień otwarcia nawiewnika, a tym samym ilość dostarczanego powietrza.

Kolorowo i cicho.

Nawiewniki dostępne są w wielu kolorach, więc można je dopasować do nowoczesnych okien „4 Pory Roku”. Oprócz tego, że są estetyczne są również praktyczne. Jeśli mamy okna od strony ulicy lub innego głośnego miejsca urządzenie to może pełnić funkcję ochronną, gdyż skutecznie tłumi dźwięki. W miejscach o bardzo dużym natężeniu hałasu można zastosować nawiewnik ścienny EHT, który ma najwyższą izolację akustyczną ze wszystkich nawiewników. Nawet w centrum miasta można mieć w domu świeże powietrze.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]