O co pytać przy zakupie okien?

hr

O co pytać sprzedawcę podczas zakupu okien ? Konkretne wskazówki dla kupującego.

Decyzja o wyborze okien nie może być podejmowana pochopnie. Będą man one służyły przez wiele lat, dlatego warto wiedzieć o co pytać sprzedawcę, aby wydane na zakup pieniądze nie okazały się wydatkiem zmarnowanym. Decyzja o zakupie nowych okien zawsze jest trudna, chociażby ze względu na wysokie koszty, każdemu bowiem zależy na tym, żeby kupić produkt wysokiej jakości, za rozsądna cenę. Przeglądając oferty różnych producentów i odwiedzając salony sprzedaży, często czujemy się zdezorientowani, gubimy się w gąszczu specjalistycznych pojęć i branżowej nomenklatury, najzwyczajniej nie wiemy co wybrać i na co przede wszystkim zwracać uwagę.

Dobrze wybrane okna będą na służyć przez długie lata , dlatego do zakupu trzeba się dobrze przygotować. Przed wizytą w salonie powinniśmy zapoznać się z propozycjami producentów, aby wiedzieć, jakie rozwiązania są obecnie dostępne na rynku i czym się one charakteryzują. Warto też wiedzieć czego szukamy i jaki rodzaj stolarki nas interesuje.

Jedną z ważniejszych kwestii, o którą powinniśmy zapytać sprzedawcę to parametry techniczne oferowanego systemu, niezależnie od tego jaka stolarkę wybierzemy, zawsze prośmy o szczegółowe informacje na temat danego modelu (głębokość zabudowy, ilość komór, grubość wzmocnienia stalowego w ramie i skrzydle, przenikalność termiczna itp.), a co ważniejsze, jakie wymierne korzyści wynikają z zakupu polecanego produktu.

Zawsze powinniśmy zapytać sprzedawcę, jakie wyposażenie obejmuje cena podstawowa.

Obecnie niemal każdy model okna możemy modyfikować, jednak okazać się może, że aby otrzymać parametry lub funkcje, którymi dany producent zachęca nas w reklamach, musimy dopłacić znaczną kwotę. Fachowy sprzedawca powinien doradzić nam wybór ewentualnych dodatków, w zależności od naszych potrzeb. Bardzo dobrej jakości okna „4 Pory Roku” są bogato wyposażone w ramach standardu, czyli już w cenie podstawowej.

Przed zakupem dowiedzmy się, czy stolarka, którą chcemy kupić objęta jest gwarancja producenta, jak długą i jaki jest jej zakres. Polskie prawo nie nakłada na producentów obowiązku udzielania gwarancji, jednak dla renomowanych firm to standard. Różnice pomiędzy producentami dotyczyć mogą przede wszystkim długości oferowanego okresu gwarancji i zakresu jej stosowania.

Dochodzić swoich praw będziemy mogli, gdy otrzymamy na piśmie dokument tzw. kartę gwarancyjną, która zostanie opatrzona pieczątką oraz podpisem sprzedawcy wraz z datą zakupu.

W takiej karcie muszą znaleźć się wszystkie warunki wykonywania gwarancji, zwłaszcza czas jej obowiązywania, obowiązki producenta oraz użytkownika. Producent wysokiej jakości okien

„4 Pory Roku” – firma Nowy Dom Okna, jako jeden z nielicznych na rynku udziela 7 letniej gwarancji na produkowane przez siebie wyroby.

Ważny również jest sam wybór producenta dostarczającego swoje wyroby do salonu dealerskiego, warto sprawdzić jak duże jest jego doświadczenie oraz czy dysponuje wykwalifikowana kadrą. To samo dotyczy salonu dealerskiego i jego sprzedawców, a także ekip montażowych. Pamiętajmy, aby ustalić ze sprzedawcą termin realizacji zlecenia oraz szczegóły montażu naszych okien.

Przy składaniu zamówienia pamiętajmy o podpisaniu umowy, którą należy sformułować precyzyjnie. Powinny się w nim znaleźć schematy okien z widocznym podziałem, ich wymiary, kierunki otwierania skrzydeł, kolor, termin realizacji, sposób montażu, czy zapisy o zamówionych przez nas funkcjach.

Trzeba być czujnym i zwracać uwagę na wszelkie szczegóły oferty. Okno może być niedrogie tylko pozornie – tania będzie tylko jego wersja podstawowa, a za wszelkie dodatki lub funkcje wyposażenia zapłacimy dodatkowo.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]