Parapet na miarę okna

hr

Parapet to nieodzowny element każdego okna. Przed jego kupnem powinniśmy się zastanowić jaki parapet wybrać, aby był nie tylko elegancki czy nowatorski, ale również praktyczny.

Twardy jak kamień

Aby nadać elegancji naszym oknom, warto zainwestować w parapet z kamienia. Przedmioty z niego wykonane zawsze kojarzą się z klasą i dobrym gustem. Wybór kamienia jest szeroki. Możemy zdecydować się na marmur, granit lub konglomerat (przemysłowa mieszanka wyselekcjonowanych odłamków naturalnego kamienia i żywicy poliestrowej). Najbardziej dekoracyjny jest marmur.
W dosłownym tłumaczeniu marmur znaczy szlachetny. Ze względu na dużą delikatność i podatność na ścieranie i kwas (zawarty m.in. w produktach spożywczych) parapet z marmuru powinien być używany przede wszystkim jako efektowny dodatek w wystroju wnętrza. Stawiając na granit lub imitujący marmur – konglomerat, także zapewnimy sobie piękny i elegancki parapet. Dodatkowo te rodzaje tworzyw są odporne na warunki atmosferyczne, uderzenia i ścieranie. Szeroki wybór kolorów pozwoli dopasować kamienny parapet do każdego pomieszczenia.

Drewno zawsze pasuje

Dla tradycjonalistów i osób lubiących klasyczne dodatki proponujemy parapet z drewna. Do wyboru jest m.in. sosna, dąb czy buk. Niezależnie od rodzaju drewna, parapet jest elegancki i tworzy ciepłą atmosferę w domu. Do drewnopochodnych materiałów, z których produkowane są parapety równie solidne i ładne jak te drewniane, należy wodoodporna płyta MDF. Fornirowany i lakierowany parapet MDF zachowuje piękno drewna, pozbawiony jest jednak pęknięć i sęków.

PVC-estetycznie i niedrogo

Parapety z PVC są odporne na wilgoć i promieniowanie słoneczne. Parapet powlekany jest specjalną okleiną, dzięki czemu jest kolorowy lub przypomina strukturę drewna lub kamienia.

Parapet i blat w jednym

O funkcjonalności parapetu decyduje nie tylko materiał, z którego jest wykonany, ale także kształt i dopasowanie do pomieszczenia. Oryginalnym i wygodnym rozwiązaniem stosowanym w kuchni jest dostosowanie kształtu parapetu do kuchennego stołu. Poprzez odpowiednie docięcie i obróbkę blat stołu i parapet idealnie się ze sobą komponują. Jeśli w kuchni chcemy zrezygnować ze stołu, przedłużony parapet może pełnić jego funkcję. Również w łazience możemy zastosować takie rozwiązania. Odpowiednio dobrany parapet to wspaniały dodatek dekoracyjny do naszego domu, ale przede wszystkim wygoda i ułatwienie w codziennych domowych czynnościach.

Niezależnie od tego, z którego rozwiązania skorzystamy, należy pamiętać o tym, że parapet stanowi dopełnienie całości dla prestiżowych okien „4 Pory Roku” wykonanych z profili Schuco.  To właśnie okna wraz z parapetami nadają ton i kolorystykę dla dalszych aranżacji pomieszczeń.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]