POMYŚL O BEZPIECZEŃSTWIE NAJBLIŻSZYCH – SZKŁO  VSG I ESG

hr

Zastosowanie szyb bezpiecznych ze szkłem VSG oraz ESG daje gwarancję, że w razie przypadkowego uderzenia i rozbicia, nie ma ryzyka skaleczenia, czy zranienia przebywającej w pobliżu osoby. W takich sytuacjach najbardziej narażone na niebezpieczeństwo są dzieci, które podczas zabawy, nie mając świadomości zagrożenia, ryzykują upadek lub uderzenie w szybę doprowadzając do jej rozbicia i  poważnego okaleczenia ostrymi fragmentami szkła – wielokrotnie  obrażenia takie kończyły się tragicznie.

Sytuacji takich można uniknąć, bądź zminimalizować prawdopodobieństwo ich wystąpienia poprzez zastosowanie w oknach szyb bezpiecznych ze szkłem laminowanym VSG

lub hartowanym ESG.

CO TO JEST I JAK DZIAŁA?

Bezpieczne szkło laminowane składa się z dwóch tafli szkła, połączonych jedną lub kilkoma warstwami folii PVB (grubość jednej warstwy 0,38 mm). Przy uderzeniu szkło wprawdzie pęka, ale jego kawałki są utrzymywane na nieuszkodzonej warstwie folii PVB, a jednocześnie stanowi utrudnienie w przedostaniu się do pomieszczenia osób niepożądanych. Z takiego samego szkła, różniącego się jedynie ilością warstw folii PVB zbudowane są szyby antywłamaniowe np. w klasie P 2 (2 warstwy folii) i P 4 (4 warstwy folii).

Bezpieczne szkło hartowane uzyskuje się w wyniku technologicznego procesu polegającego na doprowadzeniu tafli szkła do wysokiej temperatury (620 *C) a następnie do gwałtownego jej obniżenia. W rezultacie cząsteczki szkła sprężają się powodując zwielokrotnienie wytrzymałości mechanicznej oraz w razie uszkodzenia, rozbicie na szklane drobiny, o tępych krawędziach.

KIEDY STOSOWAĆ?

Zalecamy stosowanie szyb bezpiecznych w drzwiach balkonowych, tarasowych oraz przesuwnych typu PSK i HS, a także we wszystkich przeszkleniach sięgających do podłogi, zwłaszcza gdy w domu będą przebywać i bawić się  małe dzieci.

Opisane powyżej rozwiązania można zastosować jako opcję dodatkową decydując się na zakup nowoczesnych, energooszczędnych okien „4 Pory Roku” wykonanych z tłoczonych w Niemczech profili PVC systemu Schueco.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]