Profil bazowy

hr

Profil bazowy pod drzwi balkonowe to jedno z najnowszych rozwiązań dostępne w naszej ofercie nowoczesnych okien “4 Pory Roku”. Jego montaż pod drzwiami balkonowymi zdecydowanie poprawia ochronę cieplną w newralgicznym  dla domowników miejscu, na podłodze w okolicy wyjścia na taras i ogród.

Skutecznie izoluje

Zadanie  profila balkonowego jest proste. Jego montaż na etapie budowy umożliwia wykonanie właściwej izolacji tarasów w połączeniu z drzwiami balkonowymi. Bez tego profila istnieje bardzo wysokie ryzyko powstania mostka termicznego, który „przeniesie” temperaturę z posadzki tarasu do salonu.

Efekt „ciepłej podłogi”

Profil bazowy jest zalewany w posadzce betonowej na etapie jej wykonania.  Jest niewidoczny, ale dzięki swoim właściwościom skutecznie pracuje na komfort (także bosych) domowników. Ponieważ jest to wielokomorowy profil PVC to zapewnia właściwą izolację termiczną. Czasami wręcz mówi się o tzw.  „efekcie ciepłej podłogi”, tzn. podchodząc do drzwi balkonowych boso nie czujemy zimna gdyż profil bazowy wprowadza dodatkową izolację termiczną w posadzce betonowej stanowiącej podbudowę pod parkiet lub panele.

160 mm

Aby ten efekt był wyraźnie odczuwalny należy pod profil bazowy zamontować profile poszerzające o wysokości np. 120 mm – dostępne w naszej ofercie. Dzięki temu profilowi poszerzającemu wysokość przegrody izolacyjnej wyniesie 160 mm (40 mm profil bazowy + 120 mm poszerzenie) i skuteczniej ochroni podłogę w domu przed zimnem.

Ciepła konkluzja

Profil bazowy dzięki temu, że chroni nasze posadzki przed niską temperaturą oraz wilgocią jest drobnym, ale bardzo ważnym elementem, który powinien być zaprojektowany w każdym nowo budowanym domu. Opcję tę docenią zwłaszcza te osoby które mają problemy z wilgocią i grzybem w narożnikach wokół drzwi balkonowych, lub które po prostu lubią ciepło!

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]