Profile wielokomorowe PVC czyli jakie? – poradnik

hr

No właśnie. Często słyszymy: profile 4-komorowe, 5-komorowe, 8-komorowe….

Co to oznacza w praktyce? Ile w tych komorach jest marketingu, ile powietrza, a ile rzeczywistej wartości dla użytkownika? Oto garść faktów.

 

Dobry (wielokomorowy) profil to podstawa

Profil PVC jest podstawowym i najważniejszym elementem konstrukcji okna. Profile okienne posiadają we wnętrzu komory powietrzne. Komory powietrzne w profilu decydują o walorach termoizolacyjnych okna z PVC. Decydują o jego współczynniku przenikania ciepła. Dla przykładu: dla okna wykonanego z profila 4-komorowego współczynnik przenikania Uw może wynieść 1,8-2,0 W/m2K, a dla okna z profilu 7-komorowego ok. 0,8-0,9 W/m2K.

Z tego porównania widać, że wielokomorowa budowa profili okiennych poprawia ich właściwości termoizolacyjne.

 

Profil stalowy

Im więcej komór tym więcej możliwości na osadzenie wewnątrz profilu stalowych kształtowników. One ostatecznie determinują sztywność okna z PVC. Warto więc zwrócić uwagę na ilość i grubość kształtowników stalowych w oknach konkretnego producenta. Z uwagi na koszt stali część producentów zmniejsza jej grubość i ilość w profilu PVC, z którego produkuje potem okna. Ma to swoje konsekwencje w sztywności a więc i trwałości okna w trakcie jego użytkowania.

 

 Komentarz eksperta

” Ilość komór powietrznych w profilu okiennym decyduje o współczynniku przenikania ciepła Uw. Im większa liczba komór 5,6, czy 7 tym wartość współczynnika przenikania jest niższa, co zapewniając mniejsze straty ciepła. Poza samą ilością komór powietrznych ważna jest też ich szerokość oraz grubość ścianek zewnętrznych i wewnętrznych profilu. Na przykład systemy Schuco i wykonane z nich okna „Cztery Pory Roku” oferują profile 5, 6 oraz 7-komorowe, które zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną. W praktyce oznacza to niższe koszty ogrzewania i większą sztywność okna.”

 

Przemysław Kasperski– Kierownik Produkcji

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]