Przygotowania do wiosny – konserwacja i czyszczenie okien

hr

Wysokiej klasy okna „4 Pory Roku” w zasadzie nie wymagają większej konserwacji, jednakże wiosenne porządki to dobra okazja aby podczas ich mycia poddać je przeglądowi.

Mycie okien.

Zacznijmy od dokładnego umycia okien, aby pozbyć się zanieczyszczeń nagromadzonych podczas zimy. Do ich czyszczenia należy wybrać delikatne środki czyszczące, które rozcieńcza się wodą. Żrące środki chemiczne mogą nieodwracalnie zniszczyć, odbarwić lub zarysować profil. W celu usunięcia silniejszych zabrudzeń zalecamy stosowanie specjalnego środka czyszczącego tzw. mleczka do PCV, które można zakupić u każdego sprzedawcy okien. Pamiętajmy jednak o tym, że zbyt częste bądź w zbyt dużych ilościach, może podobnie jak ostre środki czystości, powodować trwałe uszkodzenia. Jeśli chodzi o mycie szyb to najlepiej użyć ogólnie dostępnych środków do ich mycia. Nie bez znaczenia jest jednak ściereczka, którą je myjemy –  nie powinna być zbyt szorstka, ponieważ może zarysować taflę szkła. Świetnie sprawdzi się tu papierowy ręcznik kuchenny lub ircha.

Konserwacja uszczelek.

Uszczelki w oknach szczególnie mocno są narażone na działanie czynników atmosferycznych, przez co stają się mniej elastyczne, kruszą się i nie spełniają swojej funkcji. Dotyczy to przede wszystkim dolnej części okna, gdzie najsilniej oddziałują kurz, brud, deszcz oraz promienie słoneczne. W naszych oknach są zamontowane wysokiej jakości uszczelki z EPDM, który jest materiałem odpornym na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych. Dla ich dłuższej żywotności zaleca się, aby raz w roku poddać je konserwacji polegającej na posmarowaniu ich odpowiednimi smarami zabezpieczającymi.

Konserwacja okuć okiennych.

Górna część skrzydła to miejsce najbardziej narażone na takie zabrudzenia jak brud, kurz oraz sadza. Bezpiecznym rozwiązaniem jest przedmuchanie okuć strumieniem sprężonego powietrza, a następnie przetarcie ich wilgotną szmatką. Okucia firmy Winkhaus zamontowane w naszych oknach posiadają specjalną powłokę antykorozyjną, która zapewnia im dłuższą żywotność, ale warto aby przynajmniej raz w roku naoliwić ruchome części okucia.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]