System przesuwny LATO ThermoSlide – przestrzenny widok

hr

Lubimy szerokie przejścia na taras, które kojarzą nam się z przestrzennym widokiem. Tego typu przejścia zapewniają nam odpowiednie drzwi tarasowe. Sprawdzają się idealnie w sezonie letnim, jednak zimą muszą gwarantować przede wszystkim wysoką izolacyjność termiczną i chronić pomieszczenia przed wychłodzeniem. Oferowane przez nas drzwi w systemie LATO ThermoSlide to solidnie zaprojektowane rozwiązanie dla wymagających osób. Z roku na rok sprzedajemy ich coraz więcej.

Drzwi podnośno – przesuwne to najlepsze rozwiązanie pod względem funkcjonalnym. Umożliwiają między innymi oszczędność przestrzeni oraz łatwość obsługi nawet bardzo dużych i ciężkich skrzydeł. Newralgicznymi punktami w konstrukcji tego typu jest strefa progu oraz profile ram i słupków. W drzwiach podnośno-przesuwnych  LATO ThermoSlide zastosowano innowacyjne rozwiązania uszczelnień i izolatorów, które eliminują występowanie mostków termicznych odpowiedzialnych za straty energii. Uzyskano w ten sposób doskonałe parametry izolacji cieplnej pozwalające na stosowanie systemu nawet w domach pasywnych.

Ochronimy się przed zimnem

W drzwiach Schüco serii LATO ThermoSlide skutecznie wyeliminowano m.in. często spotykany w tego typu stolarce problem zimnej strefy przy podłodze. Zastosowano niski wielokomorowy próg aluminiowy z trzema przekładkami termoizolacyjnymi, który sprawia, że tego typu problemy odchodzą w niepamięć. 5-komorowe skrzydła oraz 7-komorowa rama drzwi z solidnymi termoizolowanymi wzmocnieniami stalowymi mają również bardzo istotny wpływ na statykę drzwi i dalsze ograniczenie strat cieplnych. Dokładnie uszczelniono naroża drzwi a także newralgiczne łączenia pomiędzy skrzydłami stałymi i ruchomymi, co w połączeniu z trzypoziomowym systemem uszczelnień daje pewną ochronę przed infiltracją zimnego powietrza. Ten system wyróżniają także  niewielkie szerokości czołowe profili. Widoczna szerokość ramy i skrzydła wynosi zaledwie 174mm. Oznacza to maksymalizację powierzchni szyby i lepsze doświetlenie pomieszczeń, co ma znaczenie szczególnie zimą, gdy naturalne światło ma słabe natężenie.

Samodzielne projektowanie

Drzwi  Schüco serii LATO ThermoSlide są dostępne w rozmaitych wariantach. Dzięki temu tylko od nas zależy ostateczny wygląd i funkcjonalność przeszkleń. Optymalna stabilność konstrukcji pozwala na budowę wielkogabarytowych drzwi o ciężarze skrzydła nawet do 400 kg! Realizowane z ich wykorzystaniem pojedyncze moduły drzwi przesuwnych mogą osiągać maksymalną szerokości do 6,5 m  i wysokość do 2,8 m. Mogą one być swobodnie ze sobą łączone. Skrzydła drzwi są lekko unoszone do góry i przesuwane w kierunku równoległym. Pomimo dużych rozmiarów skrzydeł ich obsługa jest komfortowa, dzięki zastosowaniu nowych uszczelek ślizgowych i lekko działającego systemu jezdnego. Poza tym tego typu drzwi mogą być wykonane także jako antywłamaniowe. No i kolorystyka jest bogata. 9 kolorów wzorowanych na warstwach lakierniczych używanych w przemyśle samochodowym i współczesnej stolarce aluminiowej pozwoli nadać drzwiom  nowoczesną, olśniewającą estetykę.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]