SZPROSY – PRZEMYŚLANA DECYZJA

hr

SZPROSY – PRZEMYŚLANA DECYZJA

Szprosy czyli listwy ozdobne lub szczebliny istnieją tak długo jak istnieją okna, a więc od dobrych kilkuset lat. Niegdyś nieodzowny element przeszklonego okna, dziś stosowany sporadycznie, jedynie jako element dekoracyjny. Wszystkie opisane poniżej rozwiązania dostępne są w ofercie okien o podwyższonym standardzie marki “4 Pory Roku”, produkowanych przez Nowy Dom Okna w niemieckiej technologii systemu Schuco.

Dla uatrakcyjnienia wyglądu naszego domu można zastosować odpowiedni podział szyb, który nada budynkowi niepowtarzalny charakter. Dzięki zastosowaniu szprosów można zmienić optycznie wygląd budynku np. poprzez wysmuklenie jego sylwetki. Do wyboru mamy praktyczne szprosy międzyszybowe o szerokościach od 8mm do 45mm oraz szprosy naklejane obustronnie na szyby o szerokości od 27mm do 65mm. Oba rodzaje dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.                                                                                          

Szprosy wewnątrzszybowe stanowią element pakietu szybowego, na stałe zamocowane w ramce międzyszybowej. Zachowują na zewnątrz gładką powierzchnię umożliwiającą łatwe mycie okien. Mogą być oklejane powłoką drewnopodobną lub lakierowane na dowolny kolor z palety RAL. Istnieje możliwość zastosowania kolorystyki dwubarwnej – inny kolor jest widoczny od wewnątrz, a inny od zewnątrz pomieszczenia.

Szprosy naklejane z tworzywa dostępne są w różnych kolorach. Najbardziej popularny jest biały, ale oferowane są również szprosy barwione w masie, odpowiadające kolorystyce ozdabianego okna.

Przy wyborze szprosów należ jednak pamiętać, że nieodpowiednio dobrane (kolor ramy i kolor szprosów, czy ich podział pól) mogą być antyreklamą nawet ładnej bryły domu czy bloku. W wielu przypadkach zastosowanie szprosów jest nieodzowne – nadają one budynkom poprzez odpowiednio dobrane okna niepowtarzalny charakter. W innych przypadkach pozwalają zachować podziały w oknach zabytkowych obiektów. Posiadają dodatkowo wiele zalet: znajdują się pomiędzy szybami, nie wymagają więc konserwacji i czyszczenia, są lekkie, są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, można je formować w różne kształty (łuki, koła, łączenia pod różnymi kątami) .


Warto pamiętać, że Państwa wybór powinien być świadomy, oparty o wiedzę i efekty, które chcecie Państwo osiągnąć, a nie ma być czymś przypadkowym. Szprosy mogą być piękną ozdobą, ale mogą stać się niechcianym i zbędnym elementem, którego nie będziemy mogli łatwo usunąć.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]