Szyby przeciwsłoneczne w oknach PVC

hr

Tyle słońca w całym… domu

To oczywiste, że wybierając rodzaj szyby do okien w naszym domu zwracamy uwagę na współczynnik przenikania ciepła. W dużym stopniu zdecyduje on o walorach termoizolacyjnych całego okna oraz o wydatkach związanych z ogrzewaniem domu. Można powiedzieć, że im większe będą nasze okna tym większe ma to znaczenie w praktyce mieszkania i w kosztach eksploatacji domu. Pamiętajmy jednak, o tym że nadmiar słońca (ciepła) w naszym domu, szczególnie latem, może być nie do wytrzymania.

 Szkło przeciwsłoneczne?

Warto więc na etapie projektowania pomyśleć o takim szkle, o takich szybach, które dadzą nam dodatkową ochronę, tym razem przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń i …domowników. Nie bez kozery będzie też porównanie kosztów inwestycji w szkło przeciwsłoneczne i w system wentylacji lub klimatyzacji. W tym kontekście należy pamiętać, że zarówno wentylacja jak i klimatyzacja do ochłodzenia pomieszczeń zużywają energię, która ciągle drożeje. Szkło przeciwsłoneczne nie.

Climaplus

Ciekawą ofertę w tym zakresie przygotował renomowany producent szkła budowlanego – firma Glaspol, który jest również  dostawcą szyb do produkowanych przez nas okien PCV. Zestaw szybowy o nazwie Climaplus 4S wziął swoją nazwę od aktywnego działania szyb przez wszystkie pory roku. Dzięki swoim unikalnym właściwościom to  szkło zatrzyma ciepło w domu zimą, a dzięki niskiej wartości współczynnika g pomoże utrzymać niższą temperaturę wewnątrz latem. W upalne dni, które właśnie przed nami.

Do fasady, witryny i… ogrodu

Szkło tego typu powinniśmy zaprojektować do dużych okien i przeszkleń usytuowanych na najbardziej nasłonecznionej stronie naszego domu. Tam operacja słońca będzie dla nas mocno  kłopotliwa. Podobnie jak w ogrodach zimowych. Największą zaletą szkła Climaplus 4S jest 50% emisja transmisji energii słonecznej. Jednocześnie współczynnik przenikalności takiego zestawu szybowego wynosi zaledwie Ug = 1.1. Całość rozwiązania technologicznego jest oczywiście neutralna kolorystycznie i niewidoczna dla ludzkiego oka. Warto pamiętać, że szkło Climaplus 4S można również montować w już użytkowanych oknach, o których wadach i zaletach oszklenia wiemy już wszystko z praktyki mieszkania zimą i latem.

Te i wiele innych nowatorskich rozwiązań dostępne są jako opcje do zastosowania w oknach “4 Pory Roku” produkowanych z profili Schuco przez firmę Nowy Dom Okna z Chodzieży.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]