Wietrzenie (z) głową

hr

Wietrzenie domu zimą jest konieczne dla naszego zdrowia tak samo, jak o każdej inne porze roku. Prawidłowa wentylacja pomieszczeń zmniejsza ilość zanieczyszczeń i wirusów. Zapobiega też nadmiernej wilgoci i rozwojowi pleśni.  Swieże powietrze w naszym domu poprawia atmosferę  – dosłownie i w przeności.

Krótko, ale intensywnie

Zimą warto  otwierać okna na oścież i wietryć intensywnie kilka minut. Przed wietrzeniem  najlepiej jest  po prostu wyłączyć ogrzewanie. Nie stracimy w ten spsób tak cennej energii. Krótkie, intensywne wietrzenie zapewni nam prawidłową wymianę powietrza. Długo uchylone okna powodują  wychłodzeine pomieszczeń i trzeba je ponownie ogrzewać co oczywiście trwa i kosztuje. Dlatego przypominamy o tym w naszej instrukcji obsługi okien i w iniejszym numerze magazynu.

Nawiewniki są fajne

Warto pamiętać, że nasze okna mozna wyposażyć w specjalne nawiewniki, które zapewniają stałą i kontrolowaną wymianę  powietrza bez wychładzania pomieszczeń. To rozwiązanie pomaga też kontrolować wilgoć  w domu na pożądanym poziomie 35-50%.

Wietrzenie za pomocą klamki?

Nowoczesne okucia Winkhaus activPilot, ktore montujemy w naszych oknach “4 Pory Roku” wyposażone są w funkcję wielostopniowego uchyły, którą możemy regulować klamką okienną. Dzięki temu uzyskujemy stopniowane rozszczelnienie i w zależności od temeperatury na zewnątrz możemy je skorygować do najlepszej dla nas wartości.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]