ZABEZPIECZENIE BUDOWY

hr

Dla osób, które są w trakcie budowy lub wykańczania ważnym tematem jest, w jaki sposób mogą zabezpieczyć okna przygotowane do montażu, ale również te, które są już zamontowane.

Okna przygotowane do montażu należy ustawić w takim miejscu, aby nie były narażone na działanie promieni słonecznych oraz wysokiej temperatury. Powinno być to pomieszczenie w środku budynku, a okna tak ustawione i zabezpieczone, aby nikomu z pracujących na budowie nie przeszkadzały i nie uległy uszkodzeniu.

Natomiast okna już zamontowane są szczególnie narażone na różnego rodzaju zanieczyszczenia budowlane.

W tym celu należy przestrzegać następujących zasad:

– nowe okna fabrycznie są zabezpieczone folią ochronną, którą trzeba usunąć w ciągu 3-miesięcy od momentu zakupu. Informacja o tym znajduje się również w karcie gwarancyjnej. Po tym okresie usunięcie folii z okien może być dość trudne a poza tym mogą powstać przebarwienia w wyniku reakcji PVC z folią.

– szyby należy zabezpieczyć folią przed zaprawą murarską lub innymi zabrudzeniami budowlanymi

– okna szczególnie trzeba chronić przed zabrudzeniami tj.: piana montażowa, zaprawa murarska, kleje, farby. Zabrudzenia takie należy bezzwłocznie usunąć. Do tych zabrudzeń należy stosować chemiczne środki czyszczące. Nie należy skrobać powierzchni profili i szyb! Natomiast okucia należy chronić przed nadmiernym zapyleniem.

– szczególną uwagę należy zwrócić, aby nie przekładano różnego rodzaju kabli do podłączania zasilania urządzeń pracujących na zewnątrz budynku przez okna, drzwi grozi to poważnymi uszkodzeniami zarówno ram jak i skrzydeł, ale także okuć i pękniętych lub nawet zbitych szyb.

Okna montowane w budynku w stanie surowym po zakończeniu prac budowlanych, powinny być ponownie wyregulowane.

Jeśli chcemy cieszyć się przez wiele lat bezawaryjnym działaniem i funkcjonalnością stolarki PVC, a w szczególności markowych, zaawansowanych technologicznie okien

„4 Pory Roku”, pamiętajmy o stosowaniu powyższych zasad.

NAWIGACJA CENTRUM WIEDZY

Na każdej z podstron znajduje się 10 artykułów dotyczących wiedzy na temat drzwi, okien oraz technologi PVC.

4okna.PL
4 Pory Roku to marka wysokiej jakości okien z PVC stworzona przez
Nowy Dom Okna Sp. z o.o.
Nasze produkty są wybierane przez klientów ceniących jakość i niezawodność zarówno w Polsce, jak i w Europie.


Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000139277 NIP 764-21-00-244, Kapitał zakładowy 1.002.500 PLN

Znajdź dystrybutora

© Copyright 2005 - 2019 Nowy Dom Okna Sp. z o.o. All Rights Reserved. | Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z RODO [GDPR]